– Via Ferrata er vegen å gå i Høyanger

Etter å ha signalisert at de ville rive trappene i Høyanger, har Statkraft snudd. Nå kan det bli Via Ferrata i stedet. Forslaget kommer fra uventet hold.

Sist oppdatert: 16. april 2021 kl 11.38
sigurd felde tindevegleder via ferrata
FOR VIA FERRATA HØYANGER: – Det går nedover med industrien. Da er det trist å fullføre med å ta vekk trappene, i stedet for å hjelpe til med det positive som er der. Trappene er en viktig brikke i livene til veldig mange folk, sier tindevegleder Sigurd Felde. Foto: Privat
Lesetid: 6 minutter

Statkraft mente at den 105 år gamle trappa i Høyanger i Sogn var en risiko. Det er de som eier trappa, og som sitter med ansvaret om det skulle skje en ulykke.

Tirsdag forrige uke ble trappene stengt, og reaksjonene kom umiddelbart. Etter stor diskusjon og en underskriftskampanje med over 2000 underskrifter, valgte Statkraft å snu. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen