/ Sykkel

Sykkeltur på Finnmarksvidda

Suossjavri – Jotka Fjellstue – Alta. Det er en vidde mellom mitt ambisjonsnivå og mitt kunnskapsnivå. Nå skal jeg sykle Finnmarksvidda på en helg.

Sist oppdatert: 23. mai 2021 kl 07.00
En kronglete sti: Trygve Nygård og Kyrre Berg i god driv på steinet sti ned fra vidda. Foto: Marte Stensland Jørgensen
En kronglete sti: Trygve Nygård og Kyrre Berg i god driv på steinet sti ned fra vidda. Foto: Marte Stensland Jørgensen
Lesetid: 8 minutter

En gang tidligere har jeg syklet på en stisykkel. Det er så altfor åpenbart. Det er så innmari tydelig. Jeg har tatt med lakkskoene hjemmefra. Altså sykkelskoene jeg bruker til å sykle rundt i Oslo i sommerhalvåret. Og Finnmarksvidda er ikke Oslo.

Jeg har på meg den buksa jeg bruker til å gå raskt på ski rundt i Nordmarka, og en rød vindjakke som er litt stor. Jeg har anskaffet et par med overtrekk til skoene, noe som kommer til å holde dem tørre inn den første myrvelten. Merk deg ordet. Myrvelt.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen