UTEs skredforedrag har vært stappfulle, så det er tydelig at suget etter skredkunnskap er stort. Nå har du muligheten igjen, når Sport 1 arrangerer skredkurs sammen med Mammut. Lær om skred, skredfare og bruk av skredutstyr av internasjonale tindeveiledere.
Kurset vil bli avholdt i løpet av to dager: en dag med teori og en dag med praktisk innføring. Instruktørene er Truls Korsæth og Anders Vollan, begge internasjonale tindeveiledere. Liker du å ferdes i upreppa terreng er dette en mulighet du ikke må si nei til. Mammut stiller med demoutstyr, men ta med eget utstyr hvis du har.
Teoridagen gjennomføres i butikken onsdag 17.februar klokken 1800-2130. Denne kvelden vil det også bli mulighet til å kjøpe skredutstyr til gode priser
Den praktisiske gjennomføringen skjer i Oslo, og første kurskveld avgjøres sted og tidspunkt.
Det er et begrenset antall personer på kurset, så du må være raskt ute.
Kursavgiften er 300,-. Det er bindende påmelding.
Påmelding sendes til: sport1sentrum@sport1.no
http://sport1sentrum.no/