Femunden med turskøyter

Femunden stedet for både spennende og utfordrende turer på skøyter. Omgitt av fantastisk natur, og med en strandlinje som tar deg innom noen av Norges flotteste nasjonalparker og naturreservater.

Sist oppdatert: 23. november 2023 kl 09.48
is på femunden
STILLE HØYTID: Julaften på Femunden. Foto: Vladimir Namuov
Lesetid: 2 minutter

Med en strandlinje på hele 235 kilometer, er Femunden Norges største uregulerte innsjø. Isforholdene her er svært avhengig av kulde, vind og nedbør. Tidlig i sesongen vil du ofte finne stabile isflater i småviker som Kvennvika og Halsteinsvika.

Litt senere i sesongen, når de større flatene er islagt, vil turen rundt Store Sollerøya ta deg gjennom otte områder. En annen flott tur får du om du følger strandlinjen sørover fra Buvika til Jonasodden.

UTE takker for turen
I løpet av året legges utemagasinet.no ned. Vemodig, ja, men satsingen vår fortsetter med enda mer fokus på bratt friluftsliv på friflyt.no. De viktigste testene og reportasjene blir med videre til Fri Flyt, så kikk innom framover.
 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen