Yoga i Nordmarka

Kikut i Oslo er kjent for verdens beste gulrotkake, yttervegger kledd med langrennsski og svette friskuser. Om sommeren er Kikutstua noe helt annet.

Sist oppdatert: 3. august 2025 kl 00.00
yoga i nordmarka kikut
BALANSEKUNST: Elizabeth Lyseng demonstrerer hvordan det skal gjøres. Foto: Marte Stensland Jørgensen.
Lesetid: 6 minutter

Det er stille, litt kaldt og sommerregn. Jeg har syklet drøye to mil for å rekke første økt med yoga. Jeg rakk det ikke. Lenge har jeg lurt på hva greia med yoga er. Det eneste jeg forbinder med det er tightsdamer i solnedgang, som krøller tærne bak ørene og ser seg tilbake mellom beina. Ikke skjønner jeg hvordan, ikke skjønner jeg nøyaktig hvorfor.

Resten av gjengen har hatt dagens første økt med yoga, de startet klokka sju. Sammen fortsetter vi med en solid frokost før nesene skal renses.

UTE takker for turen
I løpet av året legges utemagasinet.no ned. Vemodig, ja, men satsingen vår fortsetter med enda mer fokus på bratt friluftsliv på friflyt.no. De viktigste testene og reportasjene blir med videre til Fri Flyt, så kikk innom framover.
 

Relaterte artikler

pershusfjellet nordmarka løpetur
Stiløping i marka

Løpetur til Pershusfjellet

sinober markastue
Markastuer med servering

Markastuer med servering

HEDRET: Helga Gunnarsdóttir tok imot frivillighetsprisen på vegne av Østmarkas Venner. Her sammen med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery.
Vant pris for årelang innsats

Østmarkas Venner vant frivillighetspris

kyststien
Kyststien – turtips

Kystvandring langs Oslofjorden

Grenselos flyktningeruta
Slik er Flyktningeruta

Slik er Flyktningeruta

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Yoga i Nordmarka | UTEMAGASINET.NO