Guide for turer med Krokan som utgangspunkt

Rjukanfossen kan bestiges med utgangspunkt i Krokan turisthytte. I tillegg til Rjukanfossen har vi to andre turforslag.

Sist oppdatert: 1. januar 2021 kl 12.00
Krokan Rjukanfossen Rauland Telemark Tungtvann
Rjukanfossen ble temt og lagt i rør ned fjellskråningen slik at vi fikk hentet ut nødvendig energi for produksjon av kunstgjødsel.
Lesetid: 5 minutter

Rjukanfossen har vært en severdighet siden den ble «oppdaget» i 1810. Det 104 meter høye vannfallet har tiltrukket seg turister og kunstnere, og en periode ble det et mål for Europas overklasse.

Claus Helberg mente at Vestfjorddalen er den moderne turismens vugge. Med dette som bakteppe er det ikke så merkelig at Krokan ble DNTs første turisthytte. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen