Et lite stykke Hardangervidde

Turen opp til Te-hytta gir flott utsikt utover Totak, mot Haddeland og Lognvik. Fortsetter du inn til Kvikkevatn, får du en opplevelse av å gå i snaufjellet og Hardangervidda på ordentlig.

Sist oppdatert: 24. oktober 2023 kl 07.00
Elv ned fra hardangervidda
Vannet strømmer ned fra Hardangervidda til innsjøen Totak. Foto: Erlend Larsen
Lesetid: 3 minutter

Det kan være litt plundrete å finne startstedet til Te-hytta, for det var ikke skiltet fra veien da vi gikk turen. Kjører du vestover fra Raulandsgrend, kan du se etter tennisbanen på venstre side av veien – da har du kjørt for langt...

Ved Flatland, rett før der veien krysser bekken / elva, er det en åpen plass på venstre side av veien. Det kan se ut som en liten parkeringsplass eller et sted for vedhogst. På turkart er dette merket som parkeringsplass. Helt innerst på plassen går det en tydelig sti inn i skogen.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen