Test av Åsnes Amundsen Waxless

Åsnes Amundsen er en fjellski for langtur og pulk, som kommer både med vanlig såle for festesmurning og med smørefri såle. Vi har testet den smørefire Åsnes Amundsen Waxless.

Sist oppdatert: 11. desember 2020 kl 08.00
Åsnes Amundsen waxless test
ÅSNES AMUNDSEN: Vi har testet den smørefrie Åsnes Amundsen Waxless
Åsnes Amundsen Waxless

Mål: 67 – 57 – 62

Vekt: 1035 g   

Lengder: 170, 180, 187, 194, 201, 208 cm

Spenn: 47-33

Åsnes

Testår: 2020

Hittil har Åsnes prioritert kortfellfester på alle sine fjellski, mens med Åsnes Amundsen får du i pose og sekk; moderat feste og god glid for flater og slake bakker – og spikerfeste med kortfellene når det trengs i bratte bakker eller med pulk. Helt uten å ofre en tanke på skismurning. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen