Atomic og Salomon sine skisko i denne testen er ganske like, og det er ikke så rart da de to merkene begge eies av Amer sports.
Skoen kommer med en Prolink-såle, som kan brukes på prolinkbindinger og ski med NNN-binding.
Atomic sine sko skal derimot være litt høyere over vristen, bredere ved tærne, og de er også litt enklere å komme inn og ut i enn Salomon sin sokk som du må dra på deg.
På Redster Worldcup finner du en justerbar hælstropp, som lar deg tilpasse skoen så den sitter godt rundt hælen.
Innerskoen har custom fit. Dette er en skisko som oppleves som lett og fin på foten, og det er forholdsvis god plass til tærne.
Rundt skoen finner du karbon, noe som gjør skoen stivere, gir god torsjonsstivhet, og hjelper på vekten.
Dette er ikke den varmeste skoen, men om du bruker en skisokk de kaldeste dagene vil den være god og varm.
Passformen er god og strammesystemet fungerer bra. Den enkle inn-og utstigning kårer denne til vinneren såvidt foran Salomon, men noen foretrekker også «sokken» på Salomonskoene.