TESTET: Mr Gripy

To plastbukker med sklisikker gummi skal la deg slippe egen smørebod.

Sist oppdatert: 8. februar 2018 kl 16.42

Happy Norwegian Mr. Gripy

Pris: 799 kr
Vekt: 1300 g (begge bukkene)
Nett: www.happynorwegian.no 

Alle vet at det er viktig å preparere ski for å få mest mulig ut av dem, men hvor mange gir egentlig særlig mye kjærlighet tilbake til disse plankene som gir oss så mye glede? Hvis du vil dra den lenger enn å gni litt blåswix eller klister under langrennsskiene, trenger du en måte å feste skiene på. Det har hittil betydd at du må ha et preppebord, eventuelt en benk, der du får satt fast skrustikker – noe som både koster penger og  gjerne forbindes med kategorier som supermosjonist eller alpinpappa, altså ikke nødvendigvis deg. Nå har gründerbedriften Happy Norwegian en enklere løsning. De to plastbukkene har sklisikker gummi under beina og på toppen, slik at du skal kunne bruke et hvilket som helst bord og få skiene til å ligge stødig.

Til hobbyprepping av langrennsski synes vi det fungerer utmerket, skiene ligger så stødig og godt som du kan håpe uten å skru dem fast. Det gjør også alpinskiene, så lenge det dreier seg om voks av og på. Men til kantsliping er de mindre egnet. Hakkene som er laget for å sette ski på høykant, er for romslige til at skiene sitter ordentlig fast. Vi testet med trekiler, noe som delvis løser problemet, men ikke helt. Produktet er lett å pakke i bilen, men såpass voluminøst at du neppe tar det med om du reiser med tog eller fly. Men med sine begrensninger, er Mr. Gripy et godt alternativ – spesielt for at du som ikke gidder å holde på med preppebord og skrustikker når du skal ta bedre vare på skiutstyret.

 

+ Gir muligheter for skiprepping uten skrustikker og preppebord

– Dårlig til kantsliping og ikke så stødig som skrustikker

Publisert 2. februar 2018 kl 10.23
Sist oppdatert 8. februar 2018 kl 16.42
 

Relaterte artikler

 
fjellsko mid med gtx
Testet: Mammut Sertig II Mid GTX

Lette fjellsko fra Mammut

Mammut Comfort Fiber -15
Testet: Mammut Fiber Comfort -15

Test av Mammut Comfort Fiber Bag -15

halfbag
Testet: Halfbag

Test av Halfbag

Fjällräven Singi Anorak blå dame
En klassiker i bomull

Fjällräven Singi

Testet: Rab Neutrino 800

Test av Rab Neutrino 800 sovepose

Haglöfs Nordic Expedition Down -12 test 2025
Testet: Haglöfs Nordic Expedition Down -12

Varm, men ikke varmest

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen