En gavepakke til elbilen?

Den nye lasteboksen Thule Arcos monteres på hengerfestet bak på bilen og gjør bagasjen lettere tilgjengelig. Ved å bruke bilens tilhengerfeste til å bære boksen, reduseres vindmotstanden, sammenlignet med en takboks. I beste fall kan du også spare drivstoff.

Sist oppdatert: 2. mai 2023 kl 13.20
thule arcos
MER PLASS: Den nye bagasjeboksen festes på hengerfestet, uten å stenge for bagasjerommet. Foto: Thule
Lesetid: 1 minutter

Svenske Thule er en av de aller største produsentene av bagasjebokser til bil og sykler.

Våren 2023 lanserer de en ny lasteboks i ren hardplast som monteres bak på bilen i stedet for på taket.

Gavepakke til elbiler

Mange el-biler har et design som gjør at de ikke fungerer sammen med de mer vanlige takboksene som nordmenn ellers sverger til.

I svenske elbil-kretser og på ulike nettforum har det dessuten vært en snakkis om det er mulig å spare drivstoff/batteri ved å snu takboksene feil vei for å få en mer aerodynamisk effekt. Nordmenn sverger gjerne til lavtliggende takbokser, noe som delvis blir forklart med at vi ofte frakter ski i takboksen.

Takbokser rommer normalt mellom 400 og 610 liter. Thule Arcos kommer i to størrelser:   Thule Arcos M med et volum på 300 liter og Thule Arcos L på 400 liter. Veiledende utsalgspris er henholdsvis 10 999 kroner (M) og 11 499 kr. (L). 
Takbokser rommer normalt mellom 400 og 610 liter. Thule Arcos kommer i to størrelser:  Thule Arcos M med et volum på 300 liter og Thule Arcos L på 400 liter. Veiledende utsalgspris er henholdsvis 10 999 kroner (M) og 11 499 kr. (L). 

Ifølge Thules egne produktutviklingsforsøk, og også i tester i det svenske magasinet Vi Bilägare, har visstnok både drivstoff- og energiforbruk vært lavere enn når de samme bilene kjørte uten lasteboksen på grunn av mindre luftmotstand.

Thule Arcos er designet slik at den skal være enkel å laste ut og inn av, og uten at den blokkerer bagasjerommet. I tillegg til at det er mulig å bruke taket til å frakte annet turutstyr, som kajakk eller sykler.

Publisert 2. mai 2023 kl 13.13
Sist oppdatert 2. mai 2023 kl 13.20
 

Relaterte artikler

 
fjellsko mid med gtx
Testet: Mammut Sertig II Mid GTX

Lette fjellsko fra Mammut

Mammut Comfort Fiber -15
Testet: Mammut Fiber Comfort -15

Test av Mammut Comfort Fiber Bag -15

halfbag
Testet: Halfbag

Test av Halfbag

Mammut Comfort Down -15 2025
Test av Mammut Comfort Down Bag -15 

Test av Mammut Comfort Down Bag -15 

Fjällräven Singi Anorak blå dame
En klassiker i bomull

Fjällräven Singi

Testet: Rab Neutrino 800

Test av Rab Neutrino 800 sovepose

Haglöfs Nordic Expedition Down -12 test 2025
Testet: Haglöfs Nordic Expedition Down -12

Varm, men ikke varmest

Utemagasinet.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Gunhild Aaslie Soldal | Tips til redaksjonen

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen