Gummisålen på Salomon Matrix Out/Pro har små, runde knotter er myk og har godt grep mot vått fjell.
Passformen på skoen har romslig tåboks, noe man vil sette pris på om man skal gå langt og lenge.
Den passer perfekt i lengde, men har ganske høyt volum både over vrista og over tærne. Salomon er kjent for sine tynne hurtiglisser på både tur- og joggesko.
Disse er lette å stramme kjapt, og vi liker at du kan gjemme unna «lisse-tampen» i en egen lomme på pløsa. De tynne lissene krever dog litt ekstra polstring i pløse for ikke å gi vonde trykkpunkter.
Pløsa er tett på sidene og hindrer bøss fra å trenge inn i skoen.
Skoene er også blant de aller letteste i testen. Overdelen gir lite støtte og innbyr ikke til å dra på de mest krevende turene med tung sekk.
Overgangen fra sti til grus er uproblematisk. Salomon Out/Pro er en myk og lett sko som er velegnet til turer i skogen og i daler på fjellet.
Sålen oppleves som litt for tynn og myk om du for eksempel skal gå lenge i grov ur og utenfor stien.
Du må regne med å bli våt på føttene når det regner. Men grepet er godt og komforten høy på disse skoene.