Vinn med skifoto

Klima- og miljøprosjektet Hvit Vinter setter fokus på miljøet med en fotokonkurranse. 10. februar er det frist for første delkonkurranse.

Simen Berg
 
kommentarer (0) | print | RSS | Tips

Er du glad i både ski og fotografering? Har du tenkt på hvilke konsekvenser klimaendringene kan ha for de gode vinteropplevelsene fremover?

"Med ski på beina"
Konkurransen heter "Med ski på beina", og ønsker hjelp fra deg til å dokumentere hva vi som skiløpere kan risikere å miste om verden ikke makter å redusere klimagassutslippene.

Vinterens store fotokonkurranse arrangeres av klima- og miljøprosjektet Hvit Vinter, i samarbeid med FotoVideo og Nettavisen.

Første frist 10. februar
Bildene må vise mennesker og ski. En fagjury vil velge ut 10 bilder hver måned, hvor så publikum selv stemmer frem de tre beste bildene, som blir premiert.

De tre finalistene vil konkurrere om hovedpremien – fotoutstyr fra FotoVideo til en verdi av 25 000 kroner – som blir avgjort i finalen 30. april 201

Kommentarer

Du må være logget inn for å kommentere...
Ingen kommentarer.

Flere saker fra "Ski"

  • Kjappest på de 7 høyeste

    Mange har vært kjappe til å bestige legendariske «Seven Summits», men en slår dem alle. Du kan høre han i Oslo 1. mars.

    (09.02.2012 14:58)
  • Landslaget i topptur
    Ola Hovdenak er på landslaget. foto: Daniel Kvalvik

    Topptur på ski i Norge er i skuddet som aldri før, og de mest ivrige konkurrerer på toppnivå i sporten randonee. Neste uke er det klart for EM i Frankrike.

    (03.02.2012 12:18)
  • Kom deg ut
    Foto: DNT

    Søndag arrangerer turistforeninger og turlag over hele landet DNTs nasjonale turdag: Kom deg ut-dagen.

    (03.02.2012 11:15)

Mest lest den siste uka

Siste på forum