Norges beste padleelver

Jon Arvid Ludviksen
FAVORITT: Mariann Sæther i Rauma, elva hun mener er Norges beste. Foto: Tyler Curtis
FAVORITT: Mariann Sæther i Rauma, elva hun mener er Norges beste. Foto: Tyler Curtis

Mariann Sæther er Norges beste kvinnelige elvepadler. Her er lista over det hun mener er landets fem beste padleelver

  1. Rauma: Det øvre strekket er supert på en del vann og nedre Rauma er i verdensklasse når vannstanden er liten. Store stryk, spektakulært landskap og forholdsvis rene linjer.
  2. Nedre Myrkedalselva: Elva ved Voss har mange kvalitetsstryk, deriblant to trippelkombinasjoner med medium til lite vann. Det er action fra topp til bånn.
  3. Sjoa: Ã…mot, nederst i elva, er kanskje verdens best roadside 20-minutters padlestrekke. Alltid morsomt, uansett vannstand.
  4. Øvre Jori: Sklier og sklier og sklier. Elva ved Dombås er morsom, med et stryk (S-svingen) som alltid er spennende.
  5. Finna: Trangt juv, heftig på mye vann. Elva ved Vågå er morsom på medium vannstand. Her padler du gjennom utrolig kule juv og det er alltid litt spennende, rett og slett fordi det er vanskelig å komme seg ut om noe uventet skjer.

Ta også en titt på

  • Kamp om kysten

    Kysten står i fare for å ødelegges som uberørt reiselivsmål og opplevelsesarena. Det mener Den Norske Turistforening (DNT), som er på en todagers konferanse om temaet ombord på Hurtigruten.

    (24.04.2012 13:01)
  • Ã…pner for mer friluftsliv

    Miljøverndepartementet firer på kravene om telting nærmere enn 150 meter fra bebodde hus og hytter. Dette er en av flere endringer i friluftsloven som gjelder fra 1. januar i år.

    (09.01.2012 09:59)

Siste saker

UTE TV
Viser @UTEmagasinet og ref. til utemagasinet.no